Yapay Zeka ve İnsan

Yapay Zeka ve İnsan

Günümüzde teknolojinin bu denli öne geçilemez yükselişi ve insanların her geçen gün daha çok artan harcama arzusunu ele alırsak, yapay zeka ve insan üzerine söylenecek yüzlerce şey bulabiliriz. Lakin bugün bu konuyu öyle derinlemesine ele almayacağım. İlerleyen günlerde kapsamlı bir araştırma yapıp sizlerle paylaşacağım…

Gelelim asıl konumuza, insanoğlu yüzyıllardır üretim halinde şimdilerde teknolojinin gelişimi ile birlikte artık cebimize bile sığan yapay zeka ürünlerine sahibiz. Akıllı telefonlarımız, tablet ve bilgisayarlarımız hatta evlerimizin bile akıllı olmasına yavaş yavaş alışmaya başlamışken birden bire hayatımıza sokulan yapay zeka ile nasıl başa çıkacağız bilemiyoruz 🙂 Tabi bu işin esprisi, bana kalırsa sorulacak sorulardan en büyüğü ortaya atılan komplo teorileri. Yapay zekaların bu denli gelişip çoğalmasından endişe duyan ciddi bir kitle var. Bu insanlara göre ilerleyen yıllarda bu ürünler insan kontrolünün dışına çıkarak üreticileri olan insanları, yani bizleri bu ekosistemin dışında tutmak için mücadele edecek. Bekleyelim ve görelim kazanan bizler mi yoksa ürettiklerimiz mi olacak?

Konunun devamını okumak isterseniz haftaya tekrar görüşürüz . Esen kalın…

Yaklaşık 10 yıldır internet sektöründeyim. Bu sektörde Web ve Grafik tasarım alanlarında her geçen gün kendimi geliştirmeye devam etmekteyim.

Yorum yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazmaya başlayın ve aramak için Enter tuşuna basın.

Shopping Cart

Sepetinizde ürün bulunmuyor.